Rozpoznanie Varix esophagei

Mam wynik z badaania gastrofiberoskopi.Opis badania ok. 28 cm od siekaczy lekko wyniosła sino-niebieska wyniosłość śr. 20 mm-obraz jak w żylaku przełyku- do obserwacji.Wpust prawidłowy.Zoładek. .sciany podatne na rozdmuchiwanie.Jeziorko prawidlowe.Błona śluzowa prawidłowa.Odzwiernik prawidłowy.W inwersji wpust i dno prawidłoweRozpoznanie Varix esophagei.Proszę o odpowiedż czy wynik przełyku to żylak czy może być co innego jak leczyć żylak przelyku .Jaka jest przyczyna żylaków przełyku.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Bez obejrzenia badania nie można odpowiedzieć czy to żylak. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.