Rozpoznanie wycinków z części pozaopuszkowej dwunastnicy

Rozpoznanie wycinków z częśi pozaopuszkowej dwunastnicy. Blona śluzowa dwunastnicy z cechami zapalenia przewlekłego małego stopnia. Co to oznacza i czy wskazuje na jakąś chorobę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na niewielkiego stopnia stan zapalny dwunastnicy. Wynik powinien ocenić lekarz, który zlecił wykonanie gastroskopii. Wymaga Pan bowiem leczenia, które wyeliminuje proces zapalny.