Rozpoznanie zaburzeń lękowych u alkoholika

Skończyłem terapię uzależnień od alkoholu. Rozpoznano u mnie depresje oraz zaburzenia lękowe. Od dzieciństwa miałem lęki. Lekarz przepisał mi Citabax (20 mg) - raz dziennie, chlorprothixen (15 mg) dwa razy dziennie po 2 tabletki oraz Amizepin (200 mg) - pół tabletki przed snem. Chciałbym się zapytać czy te tabletki nie kolidują ze sobą oraz o to czy mogę normalnie pracować po tych lekach ?

Witam serdecznie, jeżeli wszystkie leki zostały przepisane przez jednego lekarza psychiatrę, z pewnością wziął on pod uwagę wzajemne oddziaływanie leków na siebie i uznał, że nie ma przeciwwskazań do przyjmowania ich jednocześnie. Czy po przyjmowaniu leków odczuwa Pan dolegliwości, które mogłyby utrudniać Panu pracę? W razie obaw zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym Pana leczenie. Psychiatra powinien wyjaśnić Pana wątpliwości i udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania. Pozdrawiam

Witaj,
zespół odstawienny ma swoje objawy,więc o farmakoterapii rozmawiaj z lekarzem a poza tym zasięgnij pomocy w poradni uzaleznień/mam nadzieję,że uczestniczyłes w terapii uzależnień/.Jeżeli nie,na pewno pomogą Ci od strony psychologicznej uporać się z problemami.
Życzę wytrwania i pozdrawiam.