Rozpuszczalne szwy po ekstrakcji zęba

Witam,w czwartek wieczorem miałam wyrwaną osemke chirurgicznie ,lekarz założył mi szwy rozpuszczalne,miałam wcześniej stan zapalny i szczekoscisk nie mogę przelykac i jeść po wyrwaniu zęba wszystko wróciło ,mam zapisany antybiotyk clindamycion do tej pory odczuwam silny ból zęba i nieprzyjemny zapach zaczynam się trochę martwić.Nie wiem czy to jest normalne przez pierwsze dni czy powinnam zgłosić się jednak do chirurga ?

Pierwszy tydzień po zabiegu operacyjnego usunięcia ósemki obrzęk,szczękościsk,ból to objawy prawie normalne;ale jeżeli mimo pełnej informacji jaką udzielił lekarz czuje Pani niepokój proszę o umówienie się na szybszą wizytę kontrolną.