Rozpuszczanie szwów po usunięciu wystającego pieprzyka

Witam, w pierwszym tygodniu stycznia miałam usuwany duży wystający pieprzyk. Lekarz założył mi szwy, które same się rozpuszczają, ale supełek jest na zewnątrz i wystaje ponad skórę. Czy on sam odpadnie kiedy szwy się całkowicie rozpuszczą? Ile może to trwać? Czy trzeba go usunąć u lekarza?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - czasami szwy rozpuszczają się po kilku tygodniach. Proponuję udać się do chirurga operującego - najwyższy czas aby Pani usunął.

Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków

Witam.
Generalnie można usunąć wystający kawałek szwu. Po prostu scina się wystający kawałek. Można to zrobić u lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrowia