Rozrastanie się ruchomego, podskórnego guzka

Witam, Od kilku lat mam na czole guzka,niebolącego,ruchomego,podskórnego i twardego,który się powoli rozrasta.Lekarz rodzinny skierował mnie do onkologa.. czy to skierowanie było właściwe ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana na czole może mieć charakter zarówno łagodny jak i złośliwy. Skierowanie do onkologa jak najbardziej było właściwe, choć równie dobrze mogło być to skierowanie do specjalisty chirurga. Sugeruję postępowanie zgodne z zaleceniem lekarza prowadzącego.

Lek. Izabela Ĺawnicka

Witam, Jak najbardziej, decyzja o wizycie u onkologa jest zasadna. Najczęściej w tej lokalizacji mamy do czynienia z włókniakami ( nowotwór niezłośliwy). Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest jego usunięcie w znieczuleniu miejscowym (zabieg bezbolesny) wraz z następowym badaniem histopatologicznym.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski