Rozregulowanie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, niepokoi mnie pewna sprawa. Przez długi czas o kolo 2 , 3 lata biorę tabletki C***. Przez wakacje lipiec /sierpień brałam opakowania bez przerwy tej 7 dniowej. 1 września odstawiłam tabletki i dostałam okres. Niestety dzisiaj jest 3 listopada, a ja jeszcze nie dostałam tego 2 "normalnego" niewymuszonego tabletkami okresu. Czy możliwe jest przedłużający się brak okresu z powodu rozregulowania po odstawieniu tabletkach?Czy mój organizm możne teraz być tak rozregulowany odstawieniem, że okres spóźnia się już 4 dni (powinien być 29 października)? Muszę wspomnieć ze kochałam się z chłopakiem 2x ale zawsze z prezerwatywą i bez dochodzenia we mnie, więc ryzyko ciąży jest małe. Proszę o szybką odpowiedź :( Marta

Redakcja abcZdrowie

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych długość cyklu zazwyczaj wraca do stanu sprzed przyjmowania tabletek. Nie często zachowują się 28 dniowe cykle, tak jak podczas zażywania tabletek.
Skoro wyklucza Pani ciążę proponuję zaczekać jeszcze kilka dni na wystąpienie krwawienia.