Rozregulowany metabolizm po niezdrowym odchudzaniu

Przez niezdrowe odchudzanie na 600kcal 3 lata temu schudłam 10kg, potem ważyłam 50kg i jadłam 1400kcal normalnie, nagle zaczęłam tyć (3,5kg) i wróciłam do 600kcal, waga spadła do 50. Nagle po około 4 miesiacach zaczęłam tyć na 600kcal, minęło pół roku i cały czas tyję (56kg) a nie chcę obcinać już kalorii, zaczęłam jeść więcej o 100 w poprzednim tygodniu i przez tydzień przytyłam dodatkowo 1kg, w tym tygodniu dodatkowy 1kg... co robić!? (Nie ćwiczę, nie jem niezdrowych rzeczy)

Witam. Radziłabym wybrać się do lekarza, aby sprawdzić stan zdrowia, zbadać poziom hormonów, morfologię itp. Dieta 600 kcal to dieta bardzo niedoborowa, wyniszczająca. Takie odchudzanie na własną rękę niestety nie jest bezpieczne i zdrowe. Pani metabolizm w tym momencie jest bardzo rozregulowany. Proszę jeść regularnie o stałych porach 5 posiłków dziennie o mniejszej objętości (śniadanie do 30 min. po przebudzeniu, kolacja ok. 3 godzin przed snem). Radziłabym także wybrać się do dietetyka, aby pomógł Pani powrócić do zdrowych nawyków żywieniowych. Pozdrawiam i zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl