Rozregulowany plan karmienia u 13-tygodniowego dziecka

Witam.mamy z moim 13 tygodniowym synkiem zupełnie rozregulowany plan karmienia. Karmie piersia i od niedawna zaczęłam dokarmiac mlekiem PRE okolo 2 razy dziennie. Syn jest niejadkiem i wypicie 50 ml mleka to dla niego spory wyczyn. Przy piersi tez krótko spędza bo zaraz albo zasypia albo zaczyna płakać. Karmie go piersia gdy tylko chce czasem woła co kilkanaście minut nie wiem czy z głodu czy poprostu lubi saac piers. w istocie nie mam pojęcia ile zjada moje dziecko i czy sie najada.co robić ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli prawidłowo przybiera na wadze, to nie ma powodów do niepokoju. WHO zaleca karmić piersią na żądanie, czyli zawsze wtedy gdy dziecko tego chce. Teraz w okresie wiosenno letnim dziecku często może chcieć się pić, dlatego ssie pierś bardzo krótko.