Rozrusznik serca a usuwanie pajączków

Mam wszczepiony 7 lat temu rozrusznik/bradykardia/,obecnie chciałabym laserem zlikwidować nieliczne pajączki i "podreperować " oczy/tzw.tluszcz oczny,za dużo fałdek na powiekach/ -czy są do tego przeciwwskazania? W rozmowach z okulistami i kardiologiem otrzymałam dzisiaj sprzeczne opinie-a zależy mi na czasie.Dziękuję za odpowiedź. Jolanta

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest konsultacja kardiologiczna celem określenia przeciwwskazań do zabiegu. Proponuję udać się do kardiologa, lekarz po badaniu na pisemnie wystawi informację do lekarza wykonującego zabieg.