Rozstanie a depresja dwubiegunowa

Witam, moj chłopak powiedzial mi ok rok temu ze chorowal na depresje dwubiegunowa... jednak przez kolejny rok nie było wiadac aby cos zlego sie z nim działo... do ostatnich dni przez tydz. nie odzywał sie do mnie, zero kontaktu... a przed ta cisza planowal nasza wspólnan przyszlosc, mieszkanie itp. jak zapytałam co sie dzieje odp . ze nie wie... nie wie co sie z nim dzieje i ze chyba ze mna sie nie chce spotykac czy to moze byc spowodowane nawrotem choroby ?? prosze o pomoc

Nie uda się tego ustalić bez szczerej rozmowy. Niekiedy w stanie depresyjnym chorzy tracą pewność siebie, nie potrafią nawiązać pełnego kontaktu nawet z bliską osobą. Niezależnie od dalszych planów warto wesprzeć chłopaka, zająć się nim, skłonić do kontaktu z lekarzem.

Witam. Myślę, że chłopak przeżywa obawy przed ponoszeniem odpowiedzialności. Przestraszył się, że za dużo wymaga od siebie. Warto udać się po pomoc i wsparcie do psychologa.

Witam,
może mieć to związek z kolejnym epizodem depresyjnym, ale jest zbyt mało danych, aby stawiać pewną diagnozę; wskazana byłaby wizyta chłopaka u specjalisty; ewentualnie Pani mogłaby mu towarzyszyć, ale na to musi wyrazić zgodę. Może warto próbować jeszcze z nim rozmawiać.
pozdrawiam