Rozstanie i kontakty z byłym chłopakiem

Witam. W piątek zerwałam z chłopakiem jest to dla mnie wielki ból ponieważ dotarło do mnie że on nic do mnie nie czuł przez 9 miesięcy. On dalej chce mieć kontakt ale nie wiem czy to dobre dla mojej psychiki cały czas płaczę , nie śpię nie jestem. Nie daje rady byłam od niego uzależniona i bardzo go kocham. Najgorsze jest to że on tęskni ale powiedział że nie będziemy razem co robić ? :/ Jestem teraz w pracy z dla od rodziny i znajomych to dodatkowo pogłębia moją depresję.

Witam serdecznie,

To bardzo trudne doświadczenie tym bardziej, że jak Pani opisuje dażyła go głębokim uczuciem. Rozstanie jest jak faktyczna utrata kogoś bliskiego stąd doświadczenia emocjonalne zbliżone do odczuwania żałoby.
Pani decyzja, choć bardzo trudna, wyraźnie miała na celu ochronę samego siebie przed brakiem autentycznego uczucia z tej drugiej strony. Myślę, że może być Pani na tyle ważna dla byłego chłopaka, że nadal chce mieć z Panią kontakt. Często jednak u podstaw takiego zachowania może leżeć rownież poczucie winy - osoba czuje się winna za to, że doprowadziła do zranienia że obecnie chce utrzymać przyjaźń po to, aby poczuć się lepiej samym ze sobą. Najważniejsze w tej sytuacji jest to co Pani czuje. Jeżeli czuje Pani, że nie utrzymywanie kontaktu byłoby pomocne proszę to zrobić. Przynajmniej na jakiś czas. Polecam do przeczytania tekst na moim blogu: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl o tytule: jak przeŻYć po rozstaniu.
Jeżeli czuje Pani, że potrzebuje wsparcia być może dobrze byłoby pomysleć o udaniu się do psychoterapeuty, który może pomóc poradzić sobie z tą sytuacją.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska
Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl

Witam. Jest pani bardzo młodą osobą, to początki pani doświadczeń życiowych. Napisała pani, że zdała sobie sprawę, że on panią nie kochał. Po czym pani to poznała? po jakich jego zachowaniach? Uznała pani, że to związek toksyczny. Myślę, że to ważne odkrycie warto jest skonsultować z psychoterapeutą i poszukać pomocy dla siebie. Powodzenia