Rozstanie po 1,5 rocznym wspólnym mieszkaniu

Witam,przez 1,5 roku mieszkałam z mężczyzną.W momencie gdy przez 2 m-ce zamieszkał z nami jego przyjaciel wszystko legło w gruzach.Początkowo był wspaniałym partnerem ale potem nie zwracał na mnie uwagi.Byłam tylko gosposią.Zmieniliśmy mieszkanie na większe ale powiedział,że na kilka dni musimy od siebie odpocząć.Oddał prawie wszystkie moje rzeczy-zostawił tylko te które używa,tzn.kubki,naczynia,sprzęt AGD.Nie umiem się pogodzić ze stratą :( Odbierać swoje rzeczy czy zostawić i nie robić wojny?

Jeśli Pani zależy na rzeczach i są Pani własnością ma Pani prawo do ich odbioru. Na pewno jednak warto przemyśleć, co jest dla Pani teraz najważniejsze, co Pani może zrobić teraz dla siebie najlepszego. Czy lepiej będzie dla Pani walczyć o swoje rzeczy, stawiać granice, czy potrzebuje teraz więcej spokoju, wyciszenia, poukładania emocji.

Witam serdecznie

Najlepiej , żeby postąpiła Pani w zgodzie ze sobą, odbieranie jakichś drobiazgów na pewno nie posłuży ,by Wasza relacja miała szansę przetrwać ten kryzys, Jeśli to już koniec , możecie wspólnie zdecydować co do kogo należy. Być może partner jak odreaguje , zrozumie , że przyczyna rozpadu Waszego związku był kolega , który miał zbyt duży wpływ na Waszą relację, a jeśli nie zrozumie , warto by skorzystała Pani a ze wsparcia przyjaciół, czy psychologa , żeby móc pogodzić z tym odejściem.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoetrapeuta

Witam. Znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji. Decyzje jednak musi podjąć Pani sama, ponieważ będzie Pani żyła w skutkach swych decyzji. Nikt inny nie może ponosić za nie odpowiedzialności. Pozdrawiam