Rozstanie z chłopakiem a powrót do normalnego życia

Witam! Rozstałam się z chłopakiem z którym spotykałam sie przez 4 miesiące... Ja się zaangażowałam a dla niego to nic nie znaczyło,nie traktował tego poważnie,teraz nie potrafię się poskładać,czuje że w środku rozpadam się jak domek z kart. Był takim facetem o jakim marzyłam.Nie potrafię bez niego funkcjonować,nie wyobrażam sobie z nim nie rozmawiać.Czuje że jestem beznadziejna.Nie wiem co mam ze sobą zrobić, mam wrażenie że nie poradzę sobie w życiu bez niego:( Jak wrócić do normalnego życia?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Rozstanie z bliską osobą jest zawsze trudnym doświadczeniem, więc nic dziwnego, że czuje się teraz Pani beznadziejnie. Zaangażowała się Pani w związek z partnerem, traktowała go bardzo poważnie, jednak chłopak nie odwzajemnił Pani uczucia. Wiem, że to bardzo boli. Zdaję sobie sprawę, że to, co napiszę, może wydawać się Pani trywialne, ale naprawdę czas leczy rany. Potrzebuje Pani czasu, by przeżyć rozstanie do końca. Musi Pani dać sobie czas i przestrzeń na przeżycie wszystkich emocji – żalu, smutku, rozczarowania, poczucia odtrącenia, rozgoryczenia, bólu, cierpienia, poczucia niższości itp. Nic dziwnego, że odczuwa Pani te emocje, skoro zostawił Panią ktoś, na kim Pani zależało. Ten związek był dla Pani ważny, dlatego odczuwa Pani całą gamę negatywnych emocji. Jeżeli traktowałaby Pani tę relację mniej poważnie, zapewne te emocje nie byłyby tak dotkliwe. Być może teraz nie wyobraża sobie Pani życia bez chłopaka u boku, ale proszę mi wierzyć, że po jakimś czasie zacznie Pani patrzeć na całą sytuację z innej perspektywy. Wierzę, że to rozstanie może Panią wzmocnić i będzie Pani bogatsza o doświadczania na przyszłość. Proszę nie zamykać się w sobie, strać się wychodzić do ludzi, nie unikać towarzystwa. Czasem pomaga możliwość wygadania się komuś życzliwemu, np. rozmowa z przyjaciółką o tym, co Panią spotkało. Niektórym pomaga koncentracja na pracy albo oddanie się swojemu hobby. Jeżeli jednak czuje Pani, że sama nie poradzi sobie z rozstaniem, że złe samopoczucie uniemożliwia Pani normalne funkcjonowanie, warto skonsultować się z psychologiem. Zachęcam też do przeczytania artykułów w naszym serwisie:

http://portal.abczdrowie.pl/jak-przetrwac-rozstanie
http://portal.abczdrowie.pl/rozstanie
http://portal.abczdrowie.pl/gdy-on-odchodzi

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Rozpacz po rozstaniu jest naturalnym uczuciem. Rozumiem, że jest Pani bardzo trudno, zwłaszcza, że to był wymarzony facet. Jedyne wyjście to żyć dalej, wiem, że to brzmi banalnie, ale to prawda. Proszę znaleźć sobie jakieś pasjonujące i czasochłonne zajęcie, nie chować się w domu tylko wychodzić do ludzi, znaleźć kogoś z kim może Pani pogadać i się wyżalić. Pozdrawiam i trzymam kciuki!