Rozstanie z chłopakiem i ciąża

chlopak zostawil mnie juz drugi raz utrzymujemy kontakty ze soba chce wrocic jestem w ciazy moi rodzice sa przeciwni mowia ze mam sie wyprowadzic jesli chce z nim byc juz nie wiem sama co z tym wszystkim zrobic

Witam, nie ulega wątpliwości, ze znalazła się Pani w trudnej sytuacji życiowej. Trudno jest też udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi, razy. Nie wiem ani jaką ma Pani sytuację rodzinną, na ile może Pani liczyć na pomóc i zrozumienie rodziców. Jakie były powody, dla których rozstała się Pani ze swoim chłopakiem, to znaczy, z jakich on od Pani odszedł.W najbliższej przyszłości zostanie Pani matka i potrzebuje Pani wiele troski i pomocy. Wydaje mi się, że najważniejsze jest, żeby Pani przemyślała swoją sytuację pod kątem tego co dla Pani będzie najbardziej pomocne. Ma Pani 18 lat, może się Pani uczy, co jest ważne dla Pani przyszłości, jest Pani w ciąży, więc potrzebna jest dla Pani opieka i pomoc dla dziecka, które ma przyjść na świat. To prawda, ze dziecko potrzebuje rodziców, może Pani chłopak potrzebuje czasu na bycie ojcem? Na chwilę obecną Pani dobro i dobro dziecka jest na pierwszym planie.
Pozdrawiam

Witam Panią
Najważniejsze jest to co jest dobre dla Pani, proszę pomyśleć o sobie i o swoim życiu, tam gdzie będzie Pani szczęśliwa. To do Pani należy wybór.
pozdrawiam
Anna Suligowska

Dzień doby. Trudny wybór przed panią, szczególnie teraz, gdy jest pani odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale i za swoje dziecko. Jeśli jest ktoś komu pani ufa, to proszę z tym kimś rozmawiać, szukać własnej drogi, nie rodziców, nie chłopaka, który zdaje się być mało odpowiedzialny, ale swojej. Co jest dla pani ważne, czego szuka pani w życiu. Jeśli odnajdzie pani swoje wartości w życiu, warto pozostać im wierną. Życzę powodzenia i dużo dobrego

Witam. Wyobrażam sobie, że chciałaby Pani usłyszeć gotową podpowiedź, typu: "zrób to" albo "zrób tamto". Jednak stoi Pani przed bardzo ważną decyzją życiową i nikt nie ma prawa podejmować tej decyzji z Panią. Jak również nikt z nas - specjalistów z Internetu - nie zna ani Pani, ani Pani rodziców, ani Pani partnera. Trudno sobie wyobrazić, abyśmy mogli napisać coś sensownego. Może poza dwiema sprawami: 1) najważniejsze żeby to Pani odpowiedziała sobie na pytanie jak Pani chce rozwiązać tę sytuację i co jest dla Pani ważne; 2) jeżeli nie może się Pani odnaleźć w swoich uczuciach i potrzebach to może Pani skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej. Pozdrawiam

Witam
Pani rodzice są prawdopodobnie zaniepokojeni dwukrotnym zerwaniem ze strony Pani chłopaka. Nie postrzegają go jako odpowiedzialnego, partnera życiowego swojej córki i ojca. Myślę jednak, że to przede wszystkim Pani powinna podjąć decyzję czy mimo wszystko chce mu pani zaufać i podjąć próbę wspólnego budowania rodziny. Na pewno ważne jest wtedy ustalenie wzajemnych oczekiwań tym bardziej, że przyjdzie Wam niedługo pełnić nowe, bardzo odpowiedzialne role - rodziców.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak