Rozstanie z chłopakiem i niska samoocena

Witam, niedawno rozstalam sie z chłopakiem. To on mnie zostawil i twierdzi,ze dał mi już szansę na poprawę i jej nie wykorzystałam. Dodam,ze mam niską samoocenę. Co mam zrobić,żeby go odzyskać? Moje ciągle wiadomości tylko jego denerwują i powtarza,ze nie jesteśmy już razem. Chce jego pomocy bo wiem,ze z nim wyjdę na prostą. Bardzo go kocham. Co mogę zrobić? Czy możliwe,ze on po prostu zagubił się w tym? Nie mogę z nim porozmawiać bo on nie chce o tym mówić.

Dzień dobry!

Rozstanie z ważną osobą, to zawsze trudny okres w życiu - szczególnie, jeśli to ta druga strona podjęła decyzję o skończeniu związku. Niestety, nie mamy wpływu na uczucia i decyzje drugiej osoby. Nie można zmusić nikogo do miłości ani do związku. Być może decyzja Pani byłego chłopaka o rozstaniu była nieprzemyślana, pod wpływem emocji i ulegnie jeszcze zmianie. Ale jest też możliwe, że była świadoma, przemyślana i pewna - i nie będziecie już Państwo parą.
Dobra wiadomość jest za to taka, że może Pani "wyjść na prostą" także (a może przede wszystkim) sama, dzięki własnej pracy nad sobą, bez udziału byłego partnera.

Pozdrawiam!

Witam,

z opisanej przez Panią sytuacji wynika, że być może Pani partner nie będzie chciał kontynuowania związku. Rozumiem, że sytuacja jest dla Pani bardzo trudna, dlatego zachęcam do skorzystania z usług psychologa/psychoterapeuty. Rozmowa ze specjalistą może pomóc Pani przetrwać ten ciężki czas, a jednocześnie przyjrzeć się Pani życiu, samoocenie, uczuciom. Proszę mi wierzyć, że również bez pomocy byłego chłopaka ma Pani możliwość wyjścia na prostą, o której Pani wspomina.
Tymczasem, jeśli obecna taktyka kontaktów z byłym chłopakiem nie działa, być może warto, żeby przemyślała Pani jej zmianę na inną? Skupienie się na swoim życiu, zadbanie o siebie (mam tutaj na myśli psychoterapię), zamiast szukania z nim kontaktu, może wprowadzić nową jakość do Państwa relacji..? Może warto teraz poczekać, aż on zaciekawi się co u Pani słychać? Jeśli tak się po dłuższym czasie nie stanie, być może nie zasługuje, żeby lokowała Pani w nim właśnie swoje uczucia?

Pozdraiwam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html