Rozstanie z chłopakiem i prośba o wybaczenie

ponad 3 tygodnie temu rozstałam się z chlopakiem, nie traktował mnie dobrze, często mnie ranił i robił przykrości. Nigdy nie rozmawiałam z nikim o tym jak jest w moim związku bo nie umiałam rozmawiać o tym. Przed rozstaniem kilka sytuacji opowiedziałam siostrze twierdzi, że nie powinno tak być. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, nie umiem sobie z tym oradzic. Przeprasza prosi o wybaczenie mówi, że wszystko zrozumiał za późno. Dodam, że miał 3 związki w 1 partnerka go zdradziła z kolegą i dalej tez.

A czy ze swoim chłopakiem rozmawiała Pani? Czy on w trakcie Państwa związku usłyszał od Pani, że czuje się Pani zraniona, że Pani przykro? A może można porozmawiać teraz? Taka przestrzeń do mówienia o swoich uczuciach, pragnieniach i potrzebach w związku jest bardzo ważna. Jeśli jej nie ma - trudno coś zbudować. A jeśli się ją stworzy - można próbować coś odbudować.
Ale nic na siłę. Jeśli rany w Pani mocno krwawią, proszę dać sobie nieco czasu na ich zaleczenie. Rozmowa w silnych emocjach może sprawy nie ułatwić. Rozmowa może być konstruktywna tylko wtedy, gdy uda się Państwu zobaczyć i wysłuchać ból tej drugiej osoby - pokazać swoje cierpienie, ale być jednocześnie na tyle otwartym, by móc przyjąć cierpienie tej drugiej strony.
Pozdrawiam,
M. S-W.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem problemu będzie szczera rozmowa z chłopakiem. Proszę mu opowiedzieć o swoich uczuciach i o tym, co Panią boli. Proszę przy tym pamiętać, że działanie, które pozwala utrzymać związek na dłużej wymaga nie tylko poświęcenia i wysiłku, ale przede wszystkim myślenia i mądrości obojga partnerów.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl