Rozstanie z chłopakiem i trudności o zapomnieniu o nim

Nie jestem już z chłopakiem (19l) od pół roku zrobił mi wielkie świństwo przepraszał mnie wiele razy wybaczyłam mu i poprosiłam go żeby nie kontaktował się ze mną. Wysyła mi przeróżne życzenia na święta i różne smsy. Nie daje mi o sobie zpomnieć. Ostatnio się dowiedziałam że kręci z inną dziewczyną (15l), która ma problem w związku ze swoim partnerem a on to wykorzystuje bo jest w zespole z moim bratem i on mi wszystko mówi co się tam dzieje.Był moment że zapomniałam o nim a teraz znowu :(

Witam. Rozumiem, że chciałaby Pani zapomnieć o byłym chłopaku, lecz wciąż napotyka jakieś ślady, które powodują, iż wraca pamięć ostatniego zranienia. Być może on chce zachować znajomość. W końcu żyjemy między ludźmi, wchodzimy w różne relacje. Warto zająć się czymś innym, budować nowe znajomości, tak aby odczuwać zadowolenie. I swoje myśli skierować na inny temat zainteresowań. Być może 'rozum" podjął właściwą decyzję, jednak "emocje" potrzebują więcej czasu na wygaśniecie. Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, jak wnioskuję z listu jest Pani młodą osobą, a relacja którą Pani zakończyła była być może jedną z pierwszych. Na podstawie przykrych doświadczeń, utraty zaufania do partnera podjęła Pani w tamtym okresie najlepszą decyzję jaka była możliwa. Jednak rozstanie z bliską osobą pociąga za sobą wiele emocji, często negatywnych. Sytuacje w których partner przejawia oznaki zainteresowania, mogą rozbudzać nadzieję. Proszę pamiętać jednak o motywach jakie kierowały Panią przy podjęciu tej ważnej decyzji. Może warto rozejrzeć się wokół siebie i otworzyć na nowe znajomości...
Wiosennie pozdrawiam
M.Prus

Witam, proponuję chronić samą siebie przed wszelkimi kontaktami z nim, już raz poważnie zawiódł teraz też nie budzi zaufania, istnieje możliwość zablokowania swojej komórki i skrzynki mailowej dla niektórych adresów nadawcy czy numerów telefonicznych. Łatwiej jest zapomnieć gdy kontakt jest całkowicie zerwany.Pozdrawiam

Powracające trudności mogą świadczyć o tym, że nie domknęła Pani jeszcze relacji z byłym chłopakiem, że nadal obecne są jakieś emocje. Być może docierające do Pani informacje nie ułatwiają Pani tego i warto byłoby wyraźnie postawić granice (np odmawiać bratu, gdy chce opowiadać o Pani byłym chłopaku), czy też nie odbierać smsów (nie czytać). Ważne też, by wiedziała Pani, co tak naprawdę czuje i czego by chciała (czy rzeczywiście skończyła się miłość, czy rozstanie było spowodowane tym, jak chłopak Panią potraktował, ale nie przestała go Pani kochać?). To ułatwi Pani podjęcie decyzji i życie w zgodzie ze sobą.