Rozstanie z chłopakiem po roku związku

5dni temu zerwał ze mną chłopak po ponad roku bycia razem, powiedział że coś się wypaliło, nie czuje tego co kiedyś, kochał mnie bezgranicznie, a teraz już nie potrafi. Oboje płakaliśmy, kocham go i chciałabym aby jeszcze nam się ułożyło, niestety byliśmy w związku na odległość (300km ale jesteśmy z jednego miasta i wracamy tam na wakacje). Chciałam zmienić studia, przeprowadzić się do jego miasta ale on ze mną zerwał i nie wiem co robić. Nie wyobrażam sobie być z kimś innym, on był moim ideałem

Witam Panią!

Napisała Pani, że była gotowa zmienić studia i przeprowadzić się, żeby tylko być bliżej ukochanej osoby. Pokazuje to jak bardzo zależy Pani na tym związku i jak wiele jest Pani w stanie poświęcić żeby być razem. Niestety nasze życie nie zawsze układa się tak jak byśmy tego chcieli. Partner twierdził, że kocha bezgranicznie ale teraz już nie potrafi. Pytanie co takiego wpłynęło na tę zmianę uczuć? Czy rzeczywiście z jego strony była to miłość a może tylko zauroczenie? W każdym razie odrzucenie przez ukochaną osobę, którego teraz Pani doświadcza to bardzo trudne przeżycie, wywołujące szereg konsekwencji psychicznych i somatycznych. Kiedy czuje się Pani źle psychicznie, również Pani ciało cierpi. Warto w takiej sytuacji szukać rozwiązań, które pomogą, a nie tylko zamaskują na chwilę ból. O emocjach warto i należy mówić, dlatego proszę zwrócić się do bliskich osób, które mogą Panią zrozumieć i wesprzeć. Dzielenie się z innymi swoimi uczuciami i przeżyciami pozwoli Pani przezwyciężyć trudności i ukoją ból. Jeśli jednak nie ma Pani możliwości skorzystać z pomocy bliskich osób to zachęcam do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Wsparcie specjalisty i praca nad trudnymi emocjami pomogą Pani zmniejszyć psychiczne napięcie wywołane przez trudną sytuację, której Pani doświadcza.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza