Rozstanie z dziewczyną z powodu uzależnienia od marihuany

Witam mam 19 lat niestety pale marihuane prawie 3 rok co mam zrobic zeby rzucic to ?? rzucila mnie dziewczyna przez to ze oklamywalem ja zeby tylko zapalic , robilem wszystko zeby zapalic ostatnio myslalem ze bedzie miedzy mna a moja dziewczyna dobrze to udalo mi sie nie palic 3 tygodnie ale jak pomyslalem se ze nie bedzie miedzy nami dobrze i zachowywala sie tak to znowu zaczolem i nie wiem co mam robic czy ja prosic o pomoc chociaz nie chce nic o tym slyszec,czy da sie samemu to rzucic wogole?

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Wydaje mi się, że żeby naprawić relacje z dziewczyną, powinien Pan naprawić relacje z samym sobą, tzn pozbyć się uzależnienia, bo widocznie ono rządzi Panem a nie Pan nim.
Nie dziwi to, że dziewczyna ma dość Pana kłamstw i w ogóle Pana uzależnienia. Niewątpliwie jest Pan uzależniony, więc powinien Pan zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień. tam Panu pomogą się z tym uporać. Sam może Pan sobie z tym nie poradzić ze względu na dużą intensywność i głębokość odczuwanych skutków ubocznych palenia marihuany.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Najlepszym sposobem na pozbycie się uzależnienia jest podjęcie odpowiedniej terapii. Zachęcam do zgłoszenia się do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie otrzyma Pan informację o możliwych formach leczenia.

Pozdrawiam!

Mam wrażenie, że Pana objawy sugerują już uzależnienie. Dlatego zachęcałabym do skorzystania z pomocy ośrodka terapii uzależnień. Specjaliści terapeuci, lekarze oraz grupa wsparcia pomoże Panu poradzić sobie z uzależnieniem i nauczyć się nowych, bardziej adaptacyjnych metod regulowania emocji.