Rozstanie z mężem alkoholikiem

Zamieszkałam z alkoholikiem niewiedząc nic o tej chorobie ..Mieszkałam 4msc 1sze 3msc podpijał pod ich koniec było gorzej odeszłam po kilku dzniach wróciłam zapisał sie do aa chodził na mitingi nie pił 1miesiąc 1sze 2tygodnie spokojnie następne 2 zaczął żadzic .Odeszłam jestem mężatka uczucie do męża wygasło dawno.Wiedziałam ze nie jest dobrze ale cieżko było odejsc pokochałam go mówi chce sie leczyc ale nie wiem czy to tylko takie gadanie odtruwał sie juz pare razy

Z nałogu można wyjść i wiele osób to robi, prowadząc później satysfakcjonujące i pełne dobrych relacji życie. Jednak jest to ogrom pracy i spory wysiłek, który trzeba podjąć. Pytanie czy partner i Pani jesteście na to gotowi? Czy partner ma motywacje i czy rzeczywiście jest zaangażowany w proces swojego trzeźwienia?

Dzień dobry.

Pani partner powinien kontynuować mitingi AA. Niezależnie od tego, Pani również potrzebuje wsparcia. Namawiałbym na konsultację w ośrodku, w którym leczy się partner.

Pozdrawiam.