Rozstanie z mężem i kłótnie w związku

chciałabym wiedzieć co mi jest wole przebywać sama mąż się ze mną często kłóci co sprawia że mi jest smutno i żle denerwuje mnie jego dzwonienie do mnie ponieważ wyprowadziłam się od niego .Mam taki brak chęci do czegokolwiek jestem taka jakaś zmęczona brakuje mi miłych słów pocieszenia nie widzę z nim przyszłości tylko same kłótnie co robić jak dalej żyć

Dzień dobry.

Nikt nie powie Pani, jak powinna Pani dalej żyć, bo to Pani życie i to Pani jest odpowiedzialna za jego jakość. Jeżeli jest Pani zainteresowana jakąkolwiek zmianą, zachęcam do konsultacji psychologicznej i prawdopodobnie podjęcia terapii.

Pozdrawiam.

Rozstanie z partnerem jest bardzo trudnym i stresującym wydarzeniem, nawet dla strony, która to inicjuje. Rozstanie to strata a z każdą stratą łączy się proces żałoby i przeżywanie różnorodnych uczuć - smutku, złości, przygnębienia itp. Dlatego warto, żeby poszukała Pani dla siebie pomocy. Sądzę, że najlepszą formą byłaby grupa wsparcia dla osób po rozstaniu (w niektórych miastach są prowadzone takie grup). Jeżeli nie grupa, to warto pomyśleć o pomocy indywidualnej.