Rozstanie z mężem po 20 latach małżeństwa

Byłam mężatką 20 lat, mamy córkę, mąż jest lekarzem, przed ślubem wiedział że jestem chora, w trakcie trwania małżeństwa byłam 3 razy na chemioterapii, mieszkamy z moimi rodzicami i z córką, mąż jest po kuracji antyalkoholowej, nie pije od 15 lat, jest szanowanym lekarzem, w trakcie trwania małżeństwa różnie się między nami układało, przez cały czas pomagali nam moi rodzice. Pół roku temu mąż wyprowadził się zadzwonił,ze już nie wróci, i wystąpił o rozwód,nie odbiera telefonu ode mnie pomóżcie
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że mocno Pani przeżywa rozstanie z mężem, z którym tworzyła Pani rodzinę przez 20 lat. Rozstanie po tylu latach wiąże się bez wątpienia z szeregiem negatywnych uczuć. Obawiam się, że jeżeli mąż wyprowadził się pół roku temu, złożył papiery rozwodowe i nie chce się z Panią kontaktować, to najprawdopodobniej jest zdecydowany na rozstanie i nie chce niczego reperować, walczyć o małżeństwo. To on podjął decyzję o rozstaniu i wydaje się być konsekwentny w swojej decyzji. Wiem, że bardzo Pani cierpi, czuje się Pani odtrącona, samotna, smutna, skrzywdzona. Proszę jednak pamiętać, że nie zmusi Pani męża do miłości i do tego, by zechciał budować Wasze małżeństwo, kiedy on już tego nie chce. Nie może Pani kochać za dwoje. Jeżeli nie radzi sobie Pani z rozstaniem i z tą sytuacją, w której aktualnie się Pani znajduje, proponuję poszukać dla siebie psychoterapeuty, który pomógłby Pani przejść przez ten kryzys i znaleźć pozytywne aspekty całej sytuacji. Rozstanie nie musi oznaczać od razu czegoś strasznego, może być swego rodzaju szansą, choć zdaję sobie sprawę, że teraz trudno Pani spojrzeć na to z tej właśnie „pozytywniejszej” perspektywy. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,

rozumiem, że jest, to dla Pani trudna sytuacja, w związku z tym potrzebna jest konsultacja psychologiczna.

Pozdrawiam