Rozstanie z narzeczoną po 7 latach

Witam mam 32 lata zostawila mnie nazeczona po 7 latach.Problem byl z praca niestety nie chciala isc do zadnej pracy ten temat byl zakazany. Chciala slub dziecko dom a na to trzeba zapracować.Bylismy za granica ja charuje a ona w domu ma lek do pracy.Naciskalem zeby wkoncu mi pomogla bo slub kosztuje i dom tez niestety wolala chyba odejsc niz mi pomóc.A wiem ze mnie naprawde kochała i ja JA tez.Czy warto o nia walczyć.Doba z z niej dziewczyna tylko boje sie ze na wszystko ja bede musial pracowac

Dzień dobry!

Każda para, aby trwać i być ze sobą szczęśliwa, musi wspólnie ustalić zasady funkcjonowania ich związku. Ilość tematów do omówienia jest bardzo duża, a jednym z bardzo ważnych jest m.in. właśnie to, kto pracuje, jaka jest odpowiedzialność finansowa obydwu stron.
Jak dotąd funkcjonowali Państwo w 100% na zasadach byłej partnerki, co sprawiało, że Pan nie był w pełni szczęśliwy. Proszę zastanowić się, jak Pan uważa, czy jest/ byłoby możliwe, aby na nowo wynegocjować inne zasady Waszej relacji - tzn. podział obowiązków i zarabianie przez obydwie strony.
Miejscem takiej negocjacji, a także zrozumienia motywacji partnerki i przyczyn jej niechęci do pracy, może być psychoterapia partnerska.
Niestety, nie mamy jednak możliwości zmieniania innych osób, które same zmiany nie chcą, nie mają do niej motywacji, nie widzą potrzeby pracy nad sobą.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza