Rozstanie z partnerem i płacz dziecka

partner odszedł ode mnie zostawiając mnie w 4 miesiącu ciąży i rocznym dzieckiem , ale tylko dlatego ze mój syn z poprzedniego malzenstwa chciał wrocic do domu bo mieszkal u mojej mamy . myśli które mam w glowie sa okropne, od załamania do checi popelnia samobójstwa, on mowi ze może wroci może nie, czy pozwolić mu widywać się z dzieckiem które potem placze poł godziny po jego wyjściu??? co robic? blagac żeby wrocil?? czy dac sobie spokoj?

Zachęcam do spotkania z psychologiem i podjęcia psychoterapii. Specjalista zdiagnozuje, pomoże Pani zrozumieć przyczyny niepowodzeń w związku, odbudować poczucie wartości, pewności siebie, a także asertywności i radzenia sobie z relacjach partnerskich oraz rodzicielskich.

Witam, Panią, opisuje Pani trudną sytuację, kiedy Pani partner zostawił Panią w sytuacji, kiedy bardzo potrzebowała Pani jego obecności. Stawia Pani pytanie, co robić, czy go błagać o powrót. Trudno pewnie w tej sytuacji zachować zimną krew i racjonalnie myśleć, ale czy można zaufać komuś, kto może wróci a może nie i jeszcze błagać go o powrót. Jaką wartość ma czyjaś obecność, jeśli musi Pani błagać. Może warto zatroszczyć się o siebie i swoje dzieci, próbować wypracować w sobie jakąś równowagę w trudnej sytacji i zobaczyć, jak się cała sytuacja rozwinie. Nie skreślać partnera, ale nie pokładać w nim nadmiernych nadziei. To Pani jest ważna i Pani życie. Trzymam kciuki za Panią.

Zachęcam serdecznie do wizyty u psychologa, który jest w stanie zagłębić się w Pani problemy, znaleźć ich przyczynę oraz wspólnie z Panią wypracować metody na ich rozwiązanie. Ponadto proszę wiedzieć, że ma Pani prawo do swoich potrzeb i oczekiwań względem partnera.

Trzymam kciuki!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl