Rozstanie z powodu zazdrości i chęć naprawy związku

Byłem trochę zazdrosnym partnerem lecz zostawiła mnie dziewczyna z dnia na dzień. Podobno zazdrość jest dobra bo pokazuje zaangarzowanie. Zdałem sobie sprawę że nie warto być zazdrosnym i wgl lecz ona nie chce gadać ze mną. Jak to naprawić? Zależy mi bardzo. I chciałbym żeby tęskniła.

Witam,
odrobina zazdrości świadczy o zaangażowaniu, zbyt wielka potrafi skutecznie zniszczyć związek. Być może dla partnerki było to za wiele. Może Pan jedynie powiedzieć dziewczynie o swojej zmianie i prosić o drugą szansę. Nie wiadomo czy jednak będzie chciała się związać ponownie lub czy zatęskni.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

W życiu doznajemy zarówno akceptacji,jak odrzucenia i wynika to z odmienności potrzeb różnych osób.Już pisałam,że jedyne,co może pomóc w pogodzeniu się z brakiem czyjejś akceptacji,jest praca nad zaakceptowaniem samego siebie,niezależnie od punktu widzenia innych.Polecam ponownie skorzystanie z pomocy specjalisty,bowiem pozostawanie w postawie oporu lub buntu jest zachowaniem niedojrzałym,egocentrycznym,wymuszającym na otoczeniu spełnianie Twoich potrzeb.Taką postawę dopuszcza się u dziecka,jeśli tym dzieckiem już się nie jest,a nadal stosuje się dziecięcy upór,po prostu zostajemy odsuwani,jako osoby uciążliwe.
Z punktu widzenia psychologa mogę jedynie zaproponować psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie