Rozstępy u 18-latka

Witam, od pewnego czasu na plecach zrobiły mi się rozstępy w kolorze fioletowym wszystko by było ok gdyby nie to, że zrobiły mi się też w miejscu gdzie kończa się nogi a zaczyna brzuch. Są to paski jeden pod drugim jest ich 5 też są fioletowe i dzieje się to na obu nogach. Jestem bardzo szczupły(17lat) i co może powodować te rozstępy i jak je zwalczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pan szczupły a mimo tego rozstępy się pojawiły to może być to objaw zaburzeń hormonalnych funkcji nadnerczy. Sugeruję zatem konsultację endokrynologiczną.