Rozstępy u nastolatki: czy problem dotyczy wagi?

Mam 11 lat. Jestem kobietą o wzroście 161 cm i wadze 55 kg. Moje pytanie dotyczy występujących na biodrach rozstępów, z którymi nie wiem, co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest proporcjonalna w odniesieniu do wzrostu. Odchudzanie nie jest potrzebne. Rozstępy w tak młodym wieku wymagają konsultacji z lekarzem. Powstawanie rozstępów może być związane z chorobami tkanki łącznej. Nie powinnaś lekceważyć tego problemu. Porozmawiaj na ten temat z rodzicami i udaj się do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu diagnostyki problemu. Lekarz przy okazji będzie miał możliwość pełnej oceny prawidłowości Twojego rozwoju.