Rozszczelnienie zęba po leczeniu kanałowym

Witam mam pytanie, przede mną wizyta u stomatologa - plomba w zębie który kilka lat temu był leczony kanałowo prawdopodobnie się rozszczelniła, ząb nie boli, czy przy 'naprawieniu' tego stanu będzie trzeba jeszcze raz przeprowadzić leczenie kanałowe ? Pozdrawiam

Witam!
Dobrze by było wykonać rtg tego zęba! Jeśli nie będzie żadnych zmian wokół korzenia,to można założyć nową plombę bez ponownego leczenia kanałowego! Dla pewności można najpierw włożyć do komory zęba wkładkę p/bakteryjną,a dopiero po kilku dniach wypełnienie stałe,ale o tym zdecyduje dentysta.
Pozdrawiam.

Witam.Jeżeli jest Pani przed wizytą u stomatologa to skąd informacja ,że plomba się rozszczelniła?....Po kilku latach od przeprowadzonego leczenia kanałowego można wykonać zdjęcie RTG/RVG ,które pokaże nam obecny stan i wtedy lekarz podejmie decyzję.Plombę można wymienić po kliku latach jeżeli jest taka konieczność.