Rozszczep łuku tylnego S1, prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego

Witam.Mam takie pytanie.Mam34lata.Dziś odebrałam wynik rtg i w opisie:rozszczep łuku tylnego s1.Prawostronne skrzywienie kr. Ledzwiowego,retrolisteza l5-ok4mm-z zaznaczona dyskopatia l-s.Zmiany przeciazeniowe i poj .guzki Schmorla w l1,l2 i Th12. co to oznacza?Martwię się bo to tylko dolną część a wiem w 100%ze jest też źle w reszcie kręgosłupa...Ale tego dowiem się po kolejnych badaniach.Emilia

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Proponuje udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie.