Rozszczep wargi u płodu w 22 tygodniu ciąży

Rozszczep wargi u płodu. Na badaniu USG 3D w 22tyg. ciąży lekarz nie stwierdził żadnej wady u dzidziusia, a na zwykłym USG w 37tyg.podejrzewa rozszczep wargi.Czy jest to możliwe? proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Tak możliwe. Rozszczep wargi (a stopni, nasilenia rozszczepu jest wiele, od bardzo małej szczeliny do obejmującej nawet podstawę nosa) może nie być widoczny w młodym wieku płodowym, gdy sama warga jest słabo rozwinięta, a dopiero zauważona w starszym wieku, gdzie warga jest w pełni wykształcona.