Rozszerzanie diety 5,5-miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek ma 5 i pol miesiąca.Karmie piersią. Zaczelam rozszerzać mu dietę, jesteśmy na etapie dan jedno- dwu składnikowych. Ponieważ oboje z mężem jesteśmy alergikam, więc każde nowe warzywo lub owoc podaje ostrożnie. Czytalam,ze w tym czasie najlepiej rowniez podawać gluten pod osłona mleka matki. Jak pogodzić rozszerzanie diety z ekspozycja na gluten. Jeśli podam dziecku np. nowy owoc gluten, skąd będę wiedziała co je uczula w razie nieporzadanej reakcji?

jeśli po 2 nowych składnikach coś panią zaniepokoi to odstawi pani jeden z nich i zobaczy czy jest poprawa. Wprowadzanie małych ilości nowych produktów oswaja dziecko z nowymi alergenami i w przyszłości może uniknąć alergii.