Rozszerzanie diety dziecka karmionego piersią

Witam, mam pytanie odnośnie rozszerzenia diety dziecka, które karmione jest piersią, po 4 miesiącu zycia podałam juz jedzenie jednoskładnikowe. Dostałam takie pozwolenie od lekarza, juz dziecko ma 5 misiecy nie mam z nią zadnych problemów ale zostałam zlinczowana przez inne matki, ze przeze mnie dziecko moze w późniejszych latach chorować itd dlatego moje pytanie brzmi czy naprawde zrobiłam dziecku krzywdę podając tak szybko inny pokarm niż moje mleko ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. zakłada się ze dziecko. minimum powinno być karmione piersią do 6 Mc. ale co chorowania itp jest to bardzo indywidualna sprawa. wiec spokojnie