Rozszerzanie diety u 8-miesięcznego niemowlaka

Witam:) Od kiedy, wg nowego schematu żywienia z 2014 , można wprowadzić do diety dziecka ser żółty, twaróg, fasolę? Ile mleka ml mleka modyfikowanego powinno wypijać dziennie 8 miesięczne dziecko?

Droga Mamo,

ser żółty, twarożek i fasolkę szparagową (niewielkie ilości) można wprowadzać po 6 miesiącu życia. Oczywiście na początek podajemy niewielkie ilości, aby zobaczyć czy dziecko nie zareaguje alergicznie.

W 8 miesiącu życia maluch powinien wypijać około 170-180ml mleka.

Pozdrawiam