Rozszerzanie i zwężanie naczynek przy cerze naczynkowej

Witam. Parę dni temu odwiedziłem dermatologa. Mam cerę naczynkową (czerwone policzki + drobne krostki na ramionach). Pani dermatolog rozczarowała mnie i powiedziała, że laser na zamykanie naczynek nic nie da. Moje naczynka rozszerzają się i zwężają w zależności od różnych czynników (pogoda,ostre jedzenie, emocje itp,itd.), ale nie są popękane (nie ma co zamykać). Czy pozostała mi tylko pielęgnacja cery?

Zabiegi laserowe są skuteczne w momencie, kiedy rumień jest utrwalony.