Rozszerzenie komory serca u 8-latka

U 8 latka wykryto rozszeżenie komory serca czy mozna zapowiedź dalszemu rozwojowi jakaś dietą ?

Dieta ma niewielki wpływ na wady anatomiczne serca, powinien Pan jednak szczególnie zadbać o zdrowie i prawidłowe żywienie dziecka, aby zapewnić ogólnie dobry stan zdrowia. Dieta powinna być szczególnie bogata w źródła NNKT (oleje roślinne, orzechy, tłuste ryby) oraz warzywa i owoce, gdyż wpływa to kozrzystnie na kondycję układu krwionośnego.