Rozszerzenie źrenic jako objaw jaskry

Witam, mam problem z moimi źrenicami. Nie biorę narkotyków, a mimo to są cały czas powiększone. Co może być przyczyną tego? Martwię się że mogę mieć jaskrę, ponieważ zaczynam widzieć ciemne plamy. Mam okropne ataki bólu głowy, trwa to od niedzieli i ból głowy nie przechodzi. Oczy też cały czas bolą. Do okulisty idę dopiero w poniedziałek. Bardzo się martwię. Proszę o pomoc.

Witam! Opisane dolegliwości niestety są dość typowe dla napadu jaskry. Istnieje wiele przyczyn rozszerzenia źrenic (m.in. leki, używki, stres), jednakże w połączeniu z objawami ogólnoustrojowymi przedstawionymi przez Panią taka przyczyna wydaje się najbardziej prawdopodobna. Oprócz opisanych objawów w ostrej jaskrze mogą wystąpić również takie objawy jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie się oraz zwolniona akcja serca (bradykardia). Konieczna jak najszybsza wizyta u okulisty. Pozdrawiam serdecznie!