Rozszerzone pory i przebarwienia a stosowanie Aknenorminu

Chciałbym zlikwidować rozszerzone pory i niewielkie przebarwienia w formie pojedynczych kropek. W przeszłości przyjmowałem Aknenormin, obecnie od 5 miesięcy stosuję Epiduo, ale pomijam właśnie rozszerzone pory i przebarwienia. Czy Epiduo powinienem zacząć stosować również na rozszerzone pory i te niewielkie przebarwienia, aby się ich pozbyć, albo chociaż zmniejszyć ich widoczność? Nie wiem czy Epiduo w tej sytuacji pomoże czy zaszkodzi na rozszerzone pory i przebarwienia?

Witam Pana,

Lek Epiduo zawiera dwie substancje aktywne: adapalen ( podobne działanie do retinoidów) oraz nadtlenek benzoilu ( głównie działa przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i delikatnie złuszcza).
Proszę śmiało używać preparatu na całą twarz z pominięciem skóry wokół oczu i ust.
Na problem przebarwień i poszerzonych ,, porów" skóry polecam wykonanie peelingu laserowego lub eksfoliację kwasami u kosmetologa lub lekarza.

Pozdrawiam