Rozszerzone pory na policzkach i nosie

Dzień dobry, mam bardzo rozszerzone pory zwłaszcza na policzkach i nosie. Ponadto pojawiają się wagary, które nawet przy mechanicznym usunięciu szybko pojawiają się ponownie. Czy są jakieś domowe sposoby na zwężenie rozszerzonych porów i pozbycie się wagrów? Chodziłam do lekarza dermatologa na czyszczenie buzi i kwasy, miałam też przepisaną maść z retinoidami ale efekt był krótkotrwałe.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się do dermatologa specjalizującego się w medycynie estetycznej. Pozdrawiam.