Rozwarcie szyjki macicy a brak skurczy

Witam. W czwartek na USG wyszło mi ze mam rozwarcie na 12mm i szyjkę macicy 20mm. I trafiłam do szpitala żadnych skurczy nie mam. Oprócz tego mój pecherzyk jest lekko po cholny do szyjki macicy. Tylko dzidzia moja ma wade ale rośnie zdrowo mimo tego. Dostałam 3razy sterdy i od czwartku do soboty miałam pompe podłączona. I moje pytanie czy do końca porodu będę musiała w szpitalu być.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bardzo mozliwe, ze tak, ale to oczywiście zależy od lekarzy prowadzących, stanu zdrowia Pani i dziecka.
Pozdrawiam