Rozwarstwienie siatkówki oka u 22-latki

Witam Wczoraj byłam na badaniu usg oczu i lekarz powiedzial że mam rozwarstwienie siatkówki lewego oka dodam, że mam krotkowzroczność na lewe oko -7 a prawe -8.W wieku 10 lat miałam skleroplastyke. Powiedział, że natychmiast mam się zgłosić do okulisty a najszybszą wizyte mam 27 listopada. Czy mam się martwić? Czy mogę oślepnać? I czy to jest różnica rozwarstwienie a odwarstwienie siatkówki? Mam dopiero 22 lata.Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Odwarstwienie siatkówki w zależności od rozległości może prowadzić do znacznego niedowidzenia. Proszę udać się na zapisaną wizytę i postępować zgodnie z zaleceniami.