Rozwiercane zęby u pięciolatki

Witam moja 5 letnia córka miała dzisiaj rozwiercane dwa ząbki i zakładane lekarstwo z trutka.Czy jeżeli ząbki zostały zatrute to czy przy następnej wizycie podczas zdejmowania będzie odczuwala ból i co dentysta może robić z tymi zabkami jeżeli już są zatrute. Czy to normalne że po zatruciu ząbek może jeszcze w ten sam dzień boleć?

Dzień dobry,
zęby mleczne po zatruciu mogą jeszcze trochę boleć. Dopiero po 1-2 dniach nerw jest całkowicie bez czucia. Dlatego w trakcie kolejnej wizyty u stomatologa dziecko nie powinno już nic odczuwać. Jeżeli ząb nie był za bardzo zniszczony, po zatruciu lekarz usuwa miazgę, oczyszcza ząb, zakłada odpowiedni opatrunek i wypełnienie. Musi się Pani jednak liczyć z tym, że takie zęby, nawet doskonale wypełnione, mogą po jakimś czasie reagować stanem zapalnym i bólem.