Rozwiercenie zęba ze zgorzelem

Dzień dobry. Pod moim zębem pojawiła się zgorzel. Aby spuścić ropę dentysta rozwiercił ząb, oczyścił z ropy a następnie dał antybiotyk dozębnie. Dopiero po 6 tygodniach wykonał leczenie kanałowe tego zęba. Przy okazji przy wykonaniu prześwietlenia odkrył że zgorzel (czy coś podobnego) może występować pod zębem sąsiadującym (na zdjęciu cień). Jestem umówiony na kolejną wizytę (za 2 dni). Nadal pobolewa mi poprzedni ząb. Jak długo ból może się utrzymywać i czym może być spowodowany?

Postępowanie lekarskie jest prawidłowe - czas trwania leczenia jest określany indywidualnie i zależy min. od rozległości zmian,od reakcji Pacjenta na zalecane leki