Rozwód z mężem a terapia małżeńska

Witam, Mamy problemy z mężem. Zdecydowaliśmy się na terapie małżeńska ale on mówi ze nie robi sobie dużych nadziei. Mówi że mnie kocha ale czuje się nieszczęśliwy. Nasz związek jest burzliwy, często się kłócimy i to jest powodem dla którego mój mąż chce się rozstać. Twierdzi,że się nie zmienimy i lepiej się teraz rozstać niż za 5 lat. Powiedział,że nie ma ochoty już się starać,że nie chce. Ja nie wyobrażam sobie końca naszego małżeństwa- on twierdzi,że to normalne- ludzie się przecież rozwodzą.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Skoro darzą siebie Państwo nadal uczuciem, to wydaje mi się, że warto spróbować terapii. Czasami konflikty wynikają z nieprawidłowej komunikacji, z nieumiejętności rozwiązywania problemów, z braku rozmów na temat potrzeb oraz oczekiwań. Tego wszystkiego mogą się Państwo nauczyć właśnie na terapii.
Pozdrawiam

Witam,
Dopóki się kochacie warto próbować. Proszę się zastanowić nad tym, jakie role przyjęliście w waszej relacji. Może zamiast być partnerami jesteście w rolach rodzic-dziecko ?
Może zbyt wiele krytyki, możne zbyt wiele ustaleń, kto ma rację ? A możne narosło zbyt wiele żali ?
A przecież tak naprawdę nie ważne kto ma rację, ważne, kto jest szczęśliwy !.
Powodzenia w uzdrowieniu związku
Dorota Kotarska

Terapia małżeństwa może pomóc w przyjrzeniu się Waszemu związkowi i znalezieniu takich sposobów komunikacji by zmniejszyć ilość kłótni.
Na początku razem z terapeutą możecie ustalić Państwo czy chcecie spróbować ratować Wasz związek i jaki czas jesteście gotowi poświęcić na pracę w tym kierunku.
Terapia małżeńska daje dobre efekty jeżeli obie strony mają wolę i chęć pracy.
Waszym ogromnym zasobem jest uczucie, które Was łączy. Takie związki często są burzliwe ale można też nauczyć się nowych sposobów bycia razem tak by się nawzajem nie ranić.
Pozdrawiam serdecznie