Rozwój 2-latka a badanie neurologiczne

syn za miesiac konczy 2 latka malo mowi wlasciwie mama tata baba ale sylabuje , poza tym ostatnio zauwazylam ze ma problem z pokazaniem mamy taty tak jakby zgadywal , nie zawsze dobrze pokaze gdzie jest mama czy tata , poza tym jak wola mame to od razu po kolei powtarza wszystkie slowa jakie umie , na pytanie jak jezdzi autko czy pociag to tez sie myli i zgaduje. prosze o porade czy powinnam sie niepokoic dodam ze idziemy za mc do neurologa i nie wiem jak bedzie wygladac badanie dziecka ?

Milena Lubowicz

Dzieci rozwijają się w indywidualnym tempie. Należy ocenić to o czym Pani mówi w kontekście tego jak dziecko rozwijało się wcześniej, jako niemowlak. Czy zawsze ten rozwój był wolniejszy czy w pewnym momencie się zatrzymał? Badanie neurologiczne nie jest bolesne ani inwazyjne, pomimo, że czasem używa się młoteczka do sprawdzenia odruchów. Dziecko może być poproszone np. by się kawałek przeszło, zamknęło oczy itd. Oczywiście nie zawsze dzieci, szczególnie w tym wieku, chcą współpracować i czasem to badanie jest trudniejsze.
Pozdrawiam