Rozwój 3-miesięcznego dziecka

Martwi mnie zachowanie mojego 3 miesiecznego syna. Od miesiaca zauwazylam ze czesto w nocy wygina sie do tylu jak rogalik, strasznie mocno ma zacisniete piastki caly czas, a dodatkowo podczas badania (podnoszenie za raczki) nie podnosi glowki do gory . Lezac na brzuszku wysoko unosi glowke ale rowniez nozki , tworzy literke C. Mieszkamy w UK i lekarze nie sa pomocni , mowiac ze tak ma byc, podejrzewam napiecie miesniowe, czy mam racje?

tak, te objawy świadczą o wzmożonym napięciu mm. grzbietu i asymetrii napięcia.Często sa skutkiem niedotlenienia okołoporodowego, . Najczęściej wystarczy odpowiednie noszenie, masaże, i stosunkowo łatwe ćwiczenia które może wykonywać mama po odpowiednim instruktarzu. Dla własnego spokoju warto zrobić USG przezciemieniowe żeby sprawdzić czy w mózgu dziecka sa jakieś nieprawidłowości- skutki niedotlenienia lub krwawienia.. USG można zrobić gdy jest jeszcze ciemiączko , potem żeby zobaczyć mózg trzeba dzieckjo usypiać co nie jest obojętne dla zdrowia.Teraz ważne jest odpowiednie noszenie( w pozycji embrionalnej (jak w foteliku samochodowym) , ćw, rozluźniająće.