Rozwój 4-miesięcznych bliźniąt

witam jestem mama 4miesiecznych dzieci blizniat Lenki i Alanka.Urodzily sie przez cieice cc w 36tyg.waga lenki 2850 a malego 2650 i p 49cm byly spore.ale nie o to tu chodzi pisze bo sie niepokoje rozwojem Lenki ,jeszcze zapomnialam wspomniec ze obydwoje mieli wylewy komorowe tylko te slabrze ale slyszalam ze to ma czasami na wplyw rozowju dziecka i wlasnie widze po mlaym ze wszystko oki unoi glowke,juz zaczyna chwytac itp robi wszystko co 4 miesieczne bobo powinno.a mala slabo unosi glowke tz nie unosi jak tak to bardzo zadko,nie chwyta do tego ma ciagle zacisniete dlonie w piatki itrzyma je zgiete w lokciach,do tego ma stwierdzona slabo reakcje zrenic na swiatko ma je leniwe a i do tego przy jedzeniu strasznie sie sztybuje poprostu jest sztywna a mlay ladnie lezy zrelaksowany.prosz eo pomoc czy mam sie zglosic do neurologa czy tak poprostu sie rozija moje dziecko powoli?pozdrawiam Karolina M

Milena Lubowicz

Moim zdaniem konieczna konsultacja neurologa lub lekarza rehabilitacji i pewnie rozpoczęcie zabiegów rehabilitacyjnych córki. Proszę z tym nie zwlekać, im szybciej dziecko rozpocznie rehabilitację, tym szybciej i lepiej będzie się rozwijało.
Pozdrawiam