Rozwój dziecka a podejrzenie autyzmu

antos powoli ale robi postepy w rozwoju sam sie zalatwia,wskazuje przedmioty ktore chce,uczy sie ubierac,wie jak wlaczyc laptop czy telewizje nawet w tel sam wlancza swoje bajki.radzi sobie uzywajac widelca przy obiedzie gozej z lyzka przy zupce ale deser zjada sam nie ma okreslonych potraw je wszystko oprocz slodyczy{lizak i herbatniki lubi}wczesniej mial slaby kontakt z rowiesnikami.mial 1,8mies neuropsycholog powiedzial ze nie widzi autyzmu,2,7mies neurolog tez nie stwierdzil autyzmu

Dzień dobry.

Obawiam się, że nie do końca rozumiem motywy Pani postu.
Sądząc z opisu, Pani synek rozwija się prawidłowo - skąd więc potrzeba poszukiwania u niego autyzmu, tym bardziej, że, jak sama Pani opisała - specjaliści go wykluczyli dwukrotnie?

Pozdrawiam.

Bardzo ładnie Pani opisuje Antosia, wskazuje to na wysoką dbałość o dziecko.Z opisu wynika, że układ nerwowy dziecka dojrzewa w swoim tempie.Należy wspomagać nadal dziecko w jego rozwoju psychoruchowym.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Skoro dziecko jest pod stałą opieką neurologa, który autyzmu
nie stwierdza to zapewne tak jest. Można zrobić u psychologa lub pedagoga badanie funkcjonalne, które pokaże obszary słabsze i mocniejsze obszary i nad słabszymi rozpocząć pracę.
Pozdrawiam AM