Rozwój dziecka przy ułożeniu pośladkowym

Witam moje pytanie zostalo zle zrozumiane. Czy ulozenie posladkowe dziecka moze wskazywac na jakiekolwiek choroby?

Małgorzata Panek

Położenie pośladkowe nie jest charakterystyczne dla konkretnej choroby. Przyczyną takiego ułożenia może być budowa Pani miednicy czy też mała masa płodu. O rozwój płodu radziłabym pytać lekarza prowadzącego ciążę. Na podstawie USG może Pani powiedzieć jak rozwija się dziecko.
Pozdrawiam