Rozwój dziecka w wieku 2 lat i 8 miesięcy

Moje dziecko bardzo dużo potrafi. ma obecnie 2 lata i 8 miesięcy. alfabet potrafił jak miał nie całe 2 latka, , zna kolory po angielsku oglądając bajki sam sie ich nauczył. Czyta proste słowa, liczy do 20. Jest wesołym dzieckiem, ruchliwym, lgnie do dzieci. Lubi kontakty w grupie itd. Mam pytanie: zauwazyłam, że woli bawic sie ze starszymi dziecmi, 6,8 lat. Niż ,z takimi 3 latkami. Wydaje mi sie iż, takie maluchy jakby to powiedziec" bawią sie głupio " sa dla synka za :dziecinne" Nudzą go;))) On jest chyba za mądry dla Nich.........pozdrawiam.

Dzień dobry,

większość dzieci preferuje towarzystwo starszych kolegów. Dzieci uczą się m.in. poprzez obserwację innych. Ponieważ z Pani opisu wynika, że Pani syn jest inteligentnym chłopcem i szybko się uczy, to naturalne jest, że woli spędzać czas ze starszymi dziećmi, które mają mu więcej do zaoferowania, niż rówieśnicy. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby organizowanie mu czasu w ten sposób, aby miał kontakt także ze starszymi dziećmi - zwłaszcza, że zauważyła Pani, że sprawia mu to przyjemność.

Pozdrawiam, Natalia Słowik

Dzień dobry.

Pani post zawiera pytanie, na które sama Pani udzieliła odpowiedzi. Pozostaje zatem pogratulować zdrowo rozwijającego się dziecka i życzyć dobrego samopoczucia.

Pozdrawiam.

Z opisanych umiejętności dziecka wynika, że poświęcają Państwo swojemu dziecku dużo czasu.Szuka kontaktu ze starszymi dziećmi, bo w domu /tak wynika z opisu/ przebywa z dorosłymi.Dobrze byłoby oswajać go z rówieśnikami.